(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W3Z7Z6Q');
facebook icon
mail icon

+ 48 604 800 301

Przewodnik dla osoby zadłużonej

Etap przedsądowy

Dostałeś pismo wzywające do zapłaty?

Zweryfikuj najpierw czego dotyczy, jakiego długu, z którego roku?

Być może sprawa jest przedawniona. Propozycja zawarcia ugody przez Fundusz?

Odradzamy zawieranie takich ugód, albowiem jest to zazwyczaj dług przedawniony, którego nie trzeba płacić. Zawarcie ugody spowoduje uznanie długu, uniemożliwi tym samym skuteczną ochronę przed sądem.

Nękają Cię niekończące się telefony?

Postaw sprawę jasno: przedawnione, nieudowodnione? Nie płacę!

Etap sądowy

Dostałeś sądowy nakaz zapłaty bądź wyrok?

Masz teraz 14 dni od daty odbioru korespondencji sądowej na wniesienie odpowiedniego środka zaskarżenia do Sądu. Po jego upływie, niestety, nie będzie już możliwości obrony przed Sądem.

Dostałeś z Sądu wezwanie na rozprawę?

Bez obaw. To nie koniec świata. Wystarczy skierować odpowiednie pismo do Sądu bądź stawić się osobiście na rozprawę, podnosząc odpowiednią argumentację, a sprawa być może będzie wygrana.

Dostałeś pismo od komornika o wszczęciu egzekucji komorniczej, nic nie wiedząc o wcześniejszej sprawie toczącej się przed Sądem?

Nic straconego. Możesz złożyć w Sądzie wniosek o ponowne doręczenie nakazu zapłaty bądź wyroku sądowego. Być może wcześniejsza korespondencja sądowa była kierowana na błędny czy nieaktualny adres.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.