(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W3Z7Z6Q');
facebook icon
mail icon

+ 48 604 800 301

Fakty i mity, czyli konfrontacja twierdzeń windykacji z rzeczywistością

9 listopada 2017

Post image

W poniższym zestawieniu chcielibyśmy zdemaskować działania pracowników firm windykacyjnych, które mają na celu wprowadzenie w błąd Klienta co do rzekomego długu.

Twój dług nigdy nie będzie przedawniony – mit   

Długi ulegają przedawnieniu i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Oczywiście w każdym przypadku w zależności od okoliczności sprawy ten okres może być różny.

Mamy nakaz zapłaty i skierujemy sprawę do komornika – mit       

W takim wypadku wystarczy zapytać pracownika firmy windykacyjnej o wskazanie sygnatury akt i Sądu, który wydał rzekomy nakaz zapłaty. Tu zaczynają się problemy i szybka zmiana tematu ze strony pracownika windykacji. Fakt – nie ma żadnego nakazu, a firma chce nas wprowadzić w błąd.

Możemy wejść do domu i zabrać co chcemy – mit     

Niestety bardzo nam przykro, ale taką czynność może dokonać tylko komornik za wcześniejszym zawiadomieniem o czynnościach terenowych. Żaden pracownik windykacji nie ma prawa wejść do domu, a tym bardziej dokonywać jakiegokolwiek zajęcia.

Naślemy na Ciebie detektywa – mit  

Nigdy nie zdarzyło się aby taka sytuacja miała miejsce. Mimo wielu tego rodzaju pism, żaden z naszych Klientów nie miał problemów z tego rodzaju działaniem.  Jest to kolejny sposób na zastraszenie Klienta i zmuszenie do dokonania spłaty zadłużenia.

Wszystko co widnieje u nas w systemie musisz zapłacić – mit 

Pamiętajmy – fundusz skupujący dług ( Ultimo, Prokura, Best, Hoist, GetBack itp ), praktycznie w każdym wypadku nie jest w stanie dokładnie wyliczyć kapitału czy odsetek, których się domaga. Za każdym kierowanym pismem czy telefonem będzie wskazana zupełnie inna kwota.

W wypadku chwilówek – mamy tutaj wiele dodatkowych kosztów dotyczących obsługi pożyczki, które to koszty mogą stanowić klauzule niedozwolone. Efekt – kumulowanie kosztów aby jak najwięcej zarobić na Kliencie.

Możemy robić wszystko co nam się podoba, a Ty musisz grzecznie płacić i cieszyć się „super” ugodą- mit 

To Wy jesteście Panem sytuacji i to od Was zależy na co sobie pozwoli firma windykacyjna. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z nachalności czy agresywności z działania firm windykacyjnych. Biorąc pod uwagę fakt, że duży odsetek osób zadłużonych stanowią osoby starsze, schorowane i samotne to nie ma się co dziwić, że ulegają presji.

Czyli konsekwentnie odmawiamy podpisania ugody, nie życzymy sobie jakichkolwiek wizyt windykatorów ani męczących telefonów. Grzecznie prosimy o skierowanie sprawy do Sądu – tak do Sądu. Tylko wtedy możemy skutecznie się odwołać i ich pozbyć.

Potem nakaz zapłaty i skarżymy.

Sprawdź także:

Post thumbnail
14 kwietnia 2021

Jak zabezpieczyć się przed pozwem ze strony firmy windykacyjnej?

W niniejszym artykule chcielibyśmy wskazać jakie czynności powinniśmy podjąć, aby skutecznie bronić się przed firmą windykacyjną oraz ewentualnym pozwem z […]

Post thumbnail
19 sierpnia 2018

Zmiana wierzyciela, czyli kiedy komornik musi zakończyć egzekucję

Banki, którym nie udało się uzyskać spłaty kredytu często sprzedają swoje wierzytelności firmom windykacyjnym bądź funduszom sekurytyzacyjnym. W czasach kiedy […]

Post thumbnail
24 lipca 2018

„ULTIMO CZY KOMORNIK?” – celowe wprowadzanie w błąd w celu uzyskania spłaty wierzytelności

Ostatnimi czasy otrzymujemy od Państwa informację o pismach przesyłanych przez firmę Ultimo S.A., zatytułowanych „Ultimo czy komornik?”. Firma nakłania do […]

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.