(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W3Z7Z6Q');
facebook icon
mail icon

+ 48 604 800 301

Upadłość konsumencka – niezbędna dokumentacja do bezpłatnej analizy

4 listopada 2020

Post image

Dziś chcemy przybliżyć Państwu możliwość uzyskania całkowicie nieodpłatnej analizy Państwa sytuacji finansowej oraz dokumentacji związanej z upadłością osoby fizycznej.

Jak już Państwo wiecie warunki uzyskania upadłości konsumenckiej zmieniły się wraz z nowelizacją ustawy Prawo upadłościowe z korzyścią dla osób zadłużonych.

Obecnie na etapie badania wniosku o ogłoszenie upadłości jedynym wymogiem, który Sąd bada jest stan niewypłacalności osoby zadłużonej, co w skrócie oznacza czy dana osoba utraciła zdolność do realizowania spłat istniejących wymagalnych zobowiązań.

Aby móc rzetelnie ocenić czy kwalifikują się Państwo do ogłoszenia upadłości konsumenckiej potrzebujemy od Państwa kilku informacji:

Co dalej?

Na analizę Państwa sytuacji potrzebujemy maksymalnie do 2 dni roboczych.

Po dokonaniu szczegółowej analizy informujemy Państwa czy warto starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz zachęcamy do powierzenia nam sporządzenia wniosku do Sądu.

Aby rozpocząć sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości konieczna nam będzie dokumentacja dotycząca zadłużenia:

  1. wezwania do zapłaty od wierzycieli i firm windykacyjnych,
  2. pisma otrzymywane z Sądu,
  3. dokumentacja od komorników,
  4. dokumentacja dotycząca stanu zdrowia (jeśli poddają się Państwo leczeniu),
  5. dokumenty potwierdzające wysokość i źródło dochodów (np. umowa o pracę, decyzja o wysokości emerytury, renty)
  6. dokumenty potwierdzające koszty Państwa utrzymania (rachunki za czynsz, media, telefon).

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację związaną z pandemią, dokładamy wszelkich starań, aby chronić naszych Klientów, w związku z czym pragniemy Państwa poinformować, że wszelkie formalności związane z analizą oraz późniejszym sporządzeniem wniosku możemy załatwić telefonicznie oraz korespondencyjnie (mailowo lub pocztą tradycyjną), nie wymagamy od Państwa oryginałów dokumentów (skany lub kserokopie w zupełności wystarczą), nie ma również potrzeby umawiania spotkania.

Po otrzymaniu niezbędnej dokumentacji niezwłocznie przystępujemy do sporządzenia wniosku, na co potrzebujemy maksymalnie do 2 tygodni, w zależności od tego jak dużo spraw Państwo posiadają (jak obszerna będzie Państwa dokumentacja).

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli chcieliby Państwo, abyśmy pomogli bezpłatnie ocenić czy kwalifikują się Państwo do ubiegania się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej to zachęcamy do kontaktu

telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od godz. 10:00 do 14:00 pod nr tel. :

604 – 800 – 301 
606 – 800 – 933
608 – 800 – 180

• mailowo pod adresem: [email protected]

• za pośrednictwem formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej  http://dluznikmaprawo.pl/

• na Facebooku Stowarzyszenia Dłużnik Ma Prawo.

Przebywam na kwarantannie / Nie mam możliwości wyjścia z domu, a potrzebuję pomocy prawnej w zakresie upadłości konsumenckiej. Co robić?

Jeżeli potrzebna jest Państwu pomoc bądź porada prawna, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu, rekomendujemy kontakt telefoniczny, a następnie przesłanie dokumentów mailem lub pocztą. Jeśli chcą Państwo przestrzegać obecnych zasad ostrożności, informujemy, że pomożemy wszystko załatwić zdalnie za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu oraz przesyłania listów. Jeżeli nie mają Państwo komputera i skanera, mogą Państwo przesłać otrzymane dokumenty np. w formie zdjęć zrobionych telefonem, albo poprosić kogoś bliskiego o pomoc w tym zakresie.

Na wszelkie Państwa pytania odpowiadamy na bieżąco w godzinach pracy Stowarzyszenia.

Sprawdź także:

Post thumbnail
25 maja 2022

Upadłość konsumencka

Dziś chcemy przybliżyć Państwu możliwość uzyskania całkowicie nieodpłatnej analizy Państwa sytuacji finansowej oraz dokumentacji związanej z upadłością osoby fizycznej.  Jak […]

Post thumbnail
21 stycznia 2021

Upadłość konsumencka po zmianach

Często otrzymujemy od Państwa pytania dotyczące możliwości ubiegania się o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej, dlatego dziś omówimy tę instytucję z […]

Post thumbnail
25 listopada 2019

Upadłość konsumencka – praktyczne wskazówki

Często otrzymujemy od Państwa pytania dotyczące powyższego, dlatego dziś chcielibyśmy Państwu przybliżyć instytucję upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, zwanej […]

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.