blank

Upadłość konsumencka – niezbędna dokumentacja do bezpłatnej analizy

4 listopada 2020

Dziś chcemy przybliżyć Państwu możliwość uzyskania całkowicie nieodpłatnej analizy Państwa sytuacji finansowej oraz dokumentacji związanej z upadłością osoby fizycznej.

Jak już Państwo wiecie warunki uzyskania upadłości konsumenckiej zmieniły się wraz z nowelizacją ustawy Prawo upadłościowe z korzyścią dla osób zadłużonych.

Obecnie na etapie badania wniosku o ogłoszenie upadłości jedynym wymogiem, który Sąd bada jest stan niewypłacalności osoby zadłużonej, co w skrócie oznacza czy dana osoba utraciła zdolność do realizowania spłat istniejących wymagalnych zobowiązań.

Aby móc rzetelnie ocenić czy kwalifikują się Państwo do ogłoszenia upadłości konsumenckiej potrzebujemy od Państwa kilku informacji:

  • jak wygląda Państwa sytuacja życiowa, majątkowa i rodzinna (m.in. czy poddają się Państwo na stałe leczeniu, czy posiadają Państwo nieruchomość, oszczędności, czy mają Państwo kogoś na utrzymaniu),
  • w jaki sposób doszło do obecnej sytuacji finansowej (m.in. na co były przeznaczone pierwsze pożyczki, w jaki sposób utracili Państwo możliwość regulowania swoich zobowiązań),
  • czy w chwili obecnej są Państwo w stanie spłacać  bieżące zobowiązania,
  • jak dużo spraw Państwo posiadają (czy są do zadłużenia w Bankach, chwilówki, na jaki etapie są te sprawy – etap windykacji, sądowy czy egzekucja komornicza).

Co dalej?

Na analizę Państwa sytuacji potrzebujemy maksymalnie do 2 dni roboczych.

Po dokonaniu szczegółowej analizy informujemy Państwa czy warto starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz zachęcamy do powierzenia nam sporządzenia wniosku do Sądu.

Aby rozpocząć sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości konieczna nam będzie dokumentacja dotycząca zadłużenia:

  1. wezwania do zapłaty od wierzycieli i firm windykacyjnych,
  2. pisma otrzymywane z Sądu,
  3. dokumentacja od komorników,
  4. dokumentacja dotycząca stanu zdrowia (jeśli poddają się Państwo leczeniu),
  5. dokumenty potwierdzające wysokość i źródło dochodów (np. umowa o pracę, decyzja o wysokości emerytury, renty)
  6. dokumenty potwierdzające koszty Państwa utrzymania (rachunki za czynsz, media, telefon).

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację związaną z pandemią, dokładamy wszelkich starań, aby chronić naszych Klientów, w związku z czym pragniemy Państwa poinformować, że wszelkie formalności związane z analizą oraz późniejszym sporządzeniem wniosku możemy załatwić telefonicznie oraz korespondencyjnie (mailowo lub pocztą tradycyjną), nie wymagamy od Państwa oryginałów dokumentów (skany lub kserokopie w zupełności wystarczą), nie ma również potrzeby umawiania spotkania.

Po otrzymaniu niezbędnej dokumentacji niezwłocznie przystępujemy do sporządzenia wniosku, na co potrzebujemy maksymalnie do 2 tygodni, w zależności od tego jak dużo spraw Państwo posiadają (jak obszerna będzie Państwa dokumentacja).

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli chcieliby Państwo, abyśmy pomogli bezpłatnie ocenić czy kwalifikują się Państwo do ubiegania się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej to zachęcamy do kontaktu

telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od godz. 10:00 do 14:00 pod nr tel. :

604 – 800 – 301 
606 – 800 – 933
608 – 800 – 180

• mailowo pod adresem: biuro@dluznikmaprawo.pl

• za pośrednictwem formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej  http://dluznikmaprawo.pl/

• na Facebooku Stowarzyszenia Dłużnik Ma Prawo.

Przebywam na kwarantannie / Nie mam możliwości wyjścia z domu, a potrzebuję pomocy prawnej w zakresie upadłości konsumenckiej. Co robić?

Jeżeli potrzebna jest Państwu pomoc bądź porada prawna, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu, rekomendujemy kontakt telefoniczny, a następnie przesłanie dokumentów mailem lub pocztą. Jeśli chcą Państwo przestrzegać obecnych zasad ostrożności, informujemy, że pomożemy wszystko załatwić zdalnie za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu oraz przesyłania listów. Jeżeli nie mają Państwo komputera i skanera, mogą Państwo przesłać otrzymane dokumenty np. w formie zdjęć zrobionych telefonem, albo poprosić kogoś bliskiego o pomoc w tym zakresie.

Na wszelkie Państwa pytania odpowiadamy na bieżąco w godzinach pracy Stowarzyszenia.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.

Sprawdź także:

dłużnik ma prawo linia
blank
Krajowy Rejestr Zadłużonych – pytania i odpowiedzi

24 listopada 2021

Krajowy Rejestr Zadłużonych to nowy rejestr, który ma niedługo rozpocząć swoją działalność. Czym w ogóle […]

Zobacz więcej
blank
Unieważnienie umowy kredytowej czy odfrankowanie, co wybrać?

22 września 2021

Przełom lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych był okresem spod znaku franka szwajcarskiego. Banki rywalizowały w […]

Zobacz więcej
blank
Pomoc dla Frankowiczów

14 września 2021

Drodzy Klienci,w związku z licznymi zapytaniami w zakresie „kredytów frankowych”, poniżej krótka informacja, w czym […]

Zobacz więcej