(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W3Z7Z6Q');
facebook icon
mail icon

+ 48 604 800 301

Zwrot kosztów ubezpieczenia od firmy Profi Credit

7 grudnia 2020

Post image

Jeżeli posiadałeś/aś pożyczkę w firmie  Profi Credit, która była ubezpieczona i dokonałeś jej wcześniejszej spłaty bądź konsolidacji, to oprócz kosztów zwrotu części prowizji przysługuje Ci także zwrot kosztów ubezpieczenia.

Jeszcze niedawno, firma Profi Credit w swoich umowach miała horrendalnie wysokie koszty ubezpieczenia pożyczki. Wynosiły one praktycznie drugie tyle, ile Klient otrzymał do ręki od firmy.

Co istotne, firma Profi Credit dokonywała takich ubezpieczeń grupowo. Klient nigdy nie miał informacji, jaka rzeczywiście składka została odprowadzona przez firmę tytułem ubezpieczenia. Nie był także stroną takiej umowy.

blank

W konsekwencji pożyczkobiorca nigdy nie wiedział, czy faktycznie takie ubezpieczenie zostało zawarte i co jest jego treścią.

Pobierając środki na pokrycie rzekomo składek na ubezpieczenie, Profi Credit wprowadzał  bowiem pożyczkobiorców w błąd co do rzeczywistych kosztów ubezpieczenia i obciążał ich zawyżonymi sumami.

W takim wypadku takie zapisy traktujemy jako klauzule abuzywne, czyli niewiążące Klienta.

W związku z powyższym koszt takiego ubezpieczenia, o ile został faktycznie pokryty winien zostać zwrócony. Przynajmniej co do różnicy między faktycznie odprowadzoną składką a poniesionymi kosztami.

Oczywiście, firma Profi Credit nie uznaje reklamacji, a ubezpieczyciel, który otrzymał część składki zasłania się tajemnica handlową.

W takim wypadku zasadne jest wystąpienie na drogę postępowania sądowego o zwrot kwot zapłaconych w związku z zawarciem takiej umowy jako nienależnego świadczenia z uwagi na abuzywność tej klauzuli.

W wypadku gdyby ktoś z Państwa znajdował się w takiej sytuacji, to prosimy o kontakt.

Po przesłaniu umowy oraz potwierdzenia spłaty pożyczki dokonamy analizy dokumentów pod kątem możliwości odzyskania wskazanych wpłat tytułem ubezpieczenia pożyczki.

Sprawdź także:

Post thumbnail
26 października 2023

Firmy windykacyjne – jak działają i jak z nimi walczyć

W sytuacji, gdy wierzyciel nie jest w stanie wyegzekwować długów od dłużnika, chcąc odzyskać swoje należności i pozbyć się problemu, […]

Post thumbnail
9 lutego 2023

Jak wygląda proces ubiegania się o upadłość konsumencką?

W przypadku braku możliwości spłaty zadłużenia oraz zaistnienia określonych okoliczności możemy ubiegać się o upadłość konsumencką. Podstawą jest złożenie odpowiedniego […]

Post thumbnail
21 lutego 2022

Ważne! Krótki poradnik dla osób które nigdy nie otrzymały sądowego orzeczenia.

Kochani, W wypadku kiedy pierwszy raz dowiedzieliście się o sprawie dopiero od komornika bądź zajęciu rachunku bankowego to musimy ustalić […]

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.