(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W3Z7Z6Q');
facebook icon
mail icon

+ 48 604 800 301

Koszt pomocy Stowarzyszenia.

16 czerwca 2021

Post image

Szanowni Państwo,
w związku z licznie pojawiającymi się zapytaniami odnośnie kosztów pomocy Stowarzyszenia przy sporządzeniu do Sądu sprzeciwu czy zarzutów do nakazu zapłaty niniejszym wyjaśniamy:

Jedyna opłata, jaka jest pobierana od Klienta to kwota 60,00 zł.

Opłata ta pokrywa koszt opłaty skarbowej od pełnomocnictwa oraz koszty znaczków pocztowych ponoszonych przy prowadzeniu danej sprawy. Żadna inna kwota tytułem wynagrodzenia nie jest pobierana od Klienta.

Oczywiście, w innych sprawach jak np. wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej kwota wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z uwagi na ilość spraw danej osoby oraz czas jaki trzeba jej poświęcić. Podobnie w sprawach w których występujemy z wnioskiem o skuteczne doręczenie orzeczenia Sądu.

Zdajemy sobie sprawę, iż inne podmioty działające na podobnych zasadach jak nasze Stowarzyszenie,  pobierają niekiedy wynagrodzenie w wysokich kwotach. Jest to uzasadnione nakładem pracy adwokatów czy radców prawnych przy prowadzeniu tego typu spraw oraz ich specjalistyczną wiedzą w tym zakresie.

Jednakże w takim wypadku duża część osób pozwanych przez firmy windykacyjne czy Banki niestety byłaby pozbawiona możliwości skorzystania z profesjonalnej obrony. Wobec niektórych z naszych Klientów toczy się po kilkadziesiąt spraw tego rodzaju. W takim wypadku osoby te nie miałyby możliwości opłacania pomocy przy każdej poszczególnej sprawie. Nie mówiąc o dodatkowych kosztach jak opłata od wniosku o uzasadnienie wyroku czy też apelacji.

Dlatego mimo braku pobierania wynagrodzenia od Klientów, staramy się im wychodzić naprzeciw i pomóc każdemu kto tego potrzebuje.

Oczywiście, każdy z Klientów, po pozytywnie zakończonej sprawie może dokonać samodzielnej wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia tytułem darowizny.

Sprawdź także:

Post thumbnail
26 października 2023

Firmy windykacyjne – jak działają i jak z nimi walczyć

W sytuacji, gdy wierzyciel nie jest w stanie wyegzekwować długów od dłużnika, chcąc odzyskać swoje należności i pozbyć się problemu, […]

Post thumbnail
9 lutego 2023

Jak wygląda proces ubiegania się o upadłość konsumencką?

W przypadku braku możliwości spłaty zadłużenia oraz zaistnienia określonych okoliczności możemy ubiegać się o upadłość konsumencką. Podstawą jest złożenie odpowiedniego […]

Post thumbnail
21 lutego 2022

Ważne! Krótki poradnik dla osób które nigdy nie otrzymały sądowego orzeczenia.

Kochani, W wypadku kiedy pierwszy raz dowiedzieliście się o sprawie dopiero od komornika bądź zajęciu rachunku bankowego to musimy ustalić […]

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.