blank

Alior Bank zwrócił naszej klientce ponad 15 tysięcy złotych!

20 czerwca 2019

Szanowni Państwo,
temat przerabiany przez nas wielokrotnie. Ale z racji tego, iż wielu z Was nie zdaje sobie zapewne sprawy z tego, że może znajdować się w takiej sytuacji – przypominamy!

W wypadku kiedy Bank prowadzi wobec Was postępowanie egzekucyjne i komornik dokonuje czynności w postaci zajęcia wynagrodzenia musimy pilnować tego czy czasem dług ten nie został sprzedany już do jakiegoś innego podmiotu.

Jeśli otrzymujesz informację od Funduszu  ( BEST, Hoist, Open Finance, Horyzont, Prokura itp. ) o nabyciu cesją wierzytelności jakiegoś swojego długu zweryfikuj czy aby ten dług nie jest już u komornika. Podobnie sprawy miały się z firmą T – Mobile, która to firma na potęgę prowadziła postępowania egzekucyjne po sprzedaży długów na rzecz firmy BEST. Wszystkie te sprawy zakończyliśmy sukcesem.

Wielu naszych Klientów znajduje się w sytuacji gdzie komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne na rzecz Banku, a nagle jakiś inny podmiot nagle domaga się spłaty tego samego długu! Czyli dwa podmioty chcą tego samego.

Z czego to wynika?

Odpowiedź jest bardzo prosta.

Bank z chwilą sprzedaży długu winien poinformować o tym fakcie komornika. Skoro komornik o tym nie wie to nie ma podstawy do zamknięcia egzekucji. W takim wypadku egzekucja toczy się dalej mimo tego, że Bank nie ma już podstaw do pobierania dalszych środków od komornika co mimo tego to robi. Trudno ustalić czy robi to po to aby Klient się nie zorientował czy poprzez swoją nieuwagę.

Niemniej jednak w takim wypadku musimy działać.

To co trzeba zrobić to wystąpić do Sądu z powództwem przeciwegzekucjnym wobec Banku prowadzącego postepowanie egzekucyjne. Wtedy też wszystkie środki jakie pobrał Bank po sprzedaży długu zostaną zwrócone.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji gdzie Bank prowadzi egzekucję, a inna firma ten dług kupiła, zgłoś się do nas. Wystarczy nam przesłanie jakiegokolwiek pisma od komornika abyśmy wiedzieli jaki komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne oraz pismo od nowego wierzyciela z informacją o nabyciu długu.

Wtedy przystąpimy do działania.

Nie pozwól aby dwa podmioty żądały spłaty tego samego długu dwa razy!

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.

Sprawdź także:

dłużnik ma prawo linia
blank
Krajowy Rejestr Zadłużonych – pytania i odpowiedzi

24 listopada 2021

Krajowy Rejestr Zadłużonych to nowy rejestr, który ma niedługo rozpocząć swoją działalność. Czym w ogóle […]

Zobacz więcej
blank
Unieważnienie umowy kredytowej czy odfrankowanie, co wybrać?

22 września 2021

Przełom lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych był okresem spod znaku franka szwajcarskiego. Banki rywalizowały w […]

Zobacz więcej
blank
Pomoc dla Frankowiczów

14 września 2021

Drodzy Klienci,w związku z licznymi zapytaniami w zakresie „kredytów frankowych”, poniżej krótka informacja, w czym […]

Zobacz więcej