blank

Koszt pomocy Stowarzyszenia.

16 czerwca 2021

Szanowni Państwo,
w związku z licznie pojawiającymi się zapytaniami odnośnie kosztów pomocy Stowarzyszenia przy sporządzeniu do Sądu sprzeciwu czy zarzutów do nakazu zapłaty niniejszym wyjaśniamy:

Jedyna opłata, jaka jest pobierana od Klienta to kwota 60,00 zł.

Opłata ta pokrywa koszt opłaty skarbowej od pełnomocnictwa oraz koszty znaczków pocztowych ponoszonych przy prowadzeniu danej sprawy. Żadna inna kwota tytułem wynagrodzenia nie jest pobierana od Klienta.

Oczywiście, w innych sprawach jak np. wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej kwota wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z uwagi na ilość spraw danej osoby oraz czas jaki trzeba jej poświęcić. Podobnie w sprawach w których występujemy z wnioskiem o skuteczne doręczenie orzeczenia Sądu.

Zdajemy sobie sprawę, iż inne podmioty działające na podobnych zasadach jak nasze Stowarzyszenie,  pobierają niekiedy wynagrodzenie w wysokich kwotach. Jest to uzasadnione nakładem pracy adwokatów czy radców prawnych przy prowadzeniu tego typu spraw oraz ich specjalistyczną wiedzą w tym zakresie.

Jednakże w takim wypadku duża część osób pozwanych przez firmy windykacyjne czy Banki niestety byłaby pozbawiona możliwości skorzystania z profesjonalnej obrony. Wobec niektórych z naszych Klientów toczy się po kilkadziesiąt spraw tego rodzaju. W takim wypadku osoby te nie miałyby możliwości opłacania pomocy przy każdej poszczególnej sprawie. Nie mówiąc o dodatkowych kosztach jak opłata od wniosku o uzasadnienie wyroku czy też apelacji.

Dlatego mimo braku pobierania wynagrodzenia od Klientów, staramy się im wychodzić naprzeciw i pomóc każdemu kto tego potrzebuje.

Oczywiście, każdy z Klientów, po pozytywnie zakończonej sprawie może dokonać samodzielnej wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia tytułem darowizny.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.

Sprawdź także:

dłużnik ma prawo linia
blank
Krajowy Rejestr Zadłużonych – pytania i odpowiedzi

24 listopada 2021

Krajowy Rejestr Zadłużonych to nowy rejestr, który ma niedługo rozpocząć swoją działalność. Czym w ogóle […]

Zobacz więcej
blank
Unieważnienie umowy kredytowej czy odfrankowanie, co wybrać?

22 września 2021

Przełom lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych był okresem spod znaku franka szwajcarskiego. Banki rywalizowały w […]

Zobacz więcej
blank
Pomoc dla Frankowiczów

14 września 2021

Drodzy Klienci,w związku z licznymi zapytaniami w zakresie „kredytów frankowych”, poniżej krótka informacja, w czym […]

Zobacz więcej