blank

Zainteresujmy się losem starszych

8 grudnia 2017

Wśród ponad 1 mln 789 tys. dłużników zarejestrowanych na koniec 2016 r. w BIG InfoMonitor osób starszych było 7 proc., czyli 125 tys.

O procent więcej niż w poprzednim roku.

Biuro Informacji Kredytowej obliczyło, że najstarsi Polacy mają do spłaty 4 mln kredytów o łącznej wartości 25,7 mld zł. 65-latkowie i starsi spłacają kredyty mieszkaniowe (6,2 mld zł), konsumpcyjne (17,5 mld zł), karty kredytowe (1 mld zł) oraz limity debetowe (0,95 mld zł). Seniorzy najchętniej sięgają po kredyty konsumpcyjne (50 proc. zadłużonych) i linie debetowe (31proc.).

Banki kochają emerytów – przygotowują dla nich specjalne produkty i zachęcają do zaciągania pożyczek.

Banków nie interesuje, jak starszy klient spłaci pożyczki. Byle tylko spełniał jakiekolwiek kryteria przyznania kredytu. W razie czego komornik po prostu zajmie emeryturę i sprawa załatwiona.

Seniorzy popadają w długi nie tylko dlatego, że chcą na stare lata „lepiej pożyć”. Często bierze się po prostu z biedy, konieczności drogiego leczenia się albo chęci pomocy dzieciom i wnukom. Bywa też, że osamotnieni, szukający towarzystwa seniorzy wpadają w łapy oszustów, którzy namawiają ich do zakupów drogich nic niewartych produktów, albo cierpiąc na starczą depresję, popadają w zakupoholizm.

Czasami wystarczy mieć niewielki kredyt lub pożyczkę i popaść w poważniejszą chorobę, aby finansowy grunt usunął się spod stóp. W takich sytuacjach bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Jeśli seniorzy wstydzą się prosić bliskich o pomoc albo nie mogą liczyć na czyjąkolwiek pomoc, zaczynają się ratować w firmach pożyczkowych – chwilówkach. Wiadomo, czym się to może skończyć…

Większość naszych Klientów to właśnie takie osoby. Nie korzystają z internetu, często nie stać ich na media. Nie opowiadają o swoich problemach finansowych.

Pomóżmy dotrzeć do takich osób. Nie pozostawiajmy ich samym sobie!

W zetknięciu z firmą windykacyjną poprzez  ich działania są zastraszani i ośmieszani względem rodziny czy sąsiadów.

Jeżeli wiesz o takich problemach bądź ktoś z Twoich znajomych, rodziny sąsiadów ma takie problemy, prosimy o przekazanie kontaktu.

Podaj im pomocną dłoń. Postaramy się pomóc.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.

Sprawdź także:

dłużnik ma prawo linia
blank
Krajowy Rejestr Zadłużonych – pytania i odpowiedzi

24 listopada 2021

Krajowy Rejestr Zadłużonych to nowy rejestr, który ma niedługo rozpocząć swoją działalność. Czym w ogóle […]

Zobacz więcej
blank
Unieważnienie umowy kredytowej czy odfrankowanie, co wybrać?

22 września 2021

Przełom lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych był okresem spod znaku franka szwajcarskiego. Banki rywalizowały w […]

Zobacz więcej
blank
Pomoc dla Frankowiczów

14 września 2021

Drodzy Klienci,w związku z licznymi zapytaniami w zakresie „kredytów frankowych”, poniżej krótka informacja, w czym […]

Zobacz więcej