blank

Zwrot kosztów ubezpieczenia od firmy Profi Credit

7 grudnia 2020

Jeżeli posiadałeś/aś pożyczkę w firmie  Profi Credit, która była ubezpieczona i dokonałeś jej wcześniejszej spłaty bądź konsolidacji, to oprócz kosztów zwrotu części prowizji przysługuje Ci także zwrot kosztów ubezpieczenia.

Jeszcze niedawno, firma Profi Credit w swoich umowach miała horrendalnie wysokie koszty ubezpieczenia pożyczki. Wynosiły one praktycznie drugie tyle, ile Klient otrzymał do ręki od firmy.

Co istotne, firma Profi Credit dokonywała takich ubezpieczeń grupowo. Klient nigdy nie miał informacji, jaka rzeczywiście składka została odprowadzona przez firmę tytułem ubezpieczenia. Nie był także stroną takiej umowy.

blank

W konsekwencji pożyczkobiorca nigdy nie wiedział, czy faktycznie takie ubezpieczenie zostało zawarte i co jest jego treścią.

Pobierając środki na pokrycie rzekomo składek na ubezpieczenie, Profi Credit wprowadzał  bowiem pożyczkobiorców w błąd co do rzeczywistych kosztów ubezpieczenia i obciążał ich zawyżonymi sumami.

W takim wypadku takie zapisy traktujemy jako klauzule abuzywne, czyli niewiążące Klienta.

W związku z powyższym koszt takiego ubezpieczenia, o ile został faktycznie pokryty winien zostać zwrócony. Przynajmniej co do różnicy między faktycznie odprowadzoną składką a poniesionymi kosztami.

Oczywiście, firma Profi Credit nie uznaje reklamacji, a ubezpieczyciel, który otrzymał część składki zasłania się tajemnica handlową.

W takim wypadku zasadne jest wystąpienie na drogę postępowania sądowego o zwrot kwot zapłaconych w związku z zawarciem takiej umowy jako nienależnego świadczenia z uwagi na abuzywność tej klauzuli.

W wypadku gdyby ktoś z Państwa znajdował się w takiej sytuacji, to prosimy o kontakt.

Po przesłaniu umowy oraz potwierdzenia spłaty pożyczki dokonamy analizy dokumentów pod kątem możliwości odzyskania wskazanych wpłat tytułem ubezpieczenia pożyczki.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.

Sprawdź także:

dłużnik ma prawo linia
blank
Krajowy Rejestr Zadłużonych – pytania i odpowiedzi

24 listopada 2021

Krajowy Rejestr Zadłużonych to nowy rejestr, który ma niedługo rozpocząć swoją działalność. Czym w ogóle […]

Zobacz więcej
blank
Unieważnienie umowy kredytowej czy odfrankowanie, co wybrać?

22 września 2021

Przełom lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych był okresem spod znaku franka szwajcarskiego. Banki rywalizowały w […]

Zobacz więcej
blank
Pomoc dla Frankowiczów

14 września 2021

Drodzy Klienci,w związku z licznymi zapytaniami w zakresie „kredytów frankowych”, poniżej krótka informacja, w czym […]

Zobacz więcej