blank

Alior Bank i cesja wierzytelności na rzecz Horyzont NS FIZ

4 czerwca 2019

Wziąłeś/aś kredyt w Alior Banku i otrzymałeś/aś zawiadomienie o przelewie wierzytelności oraz wezwanie do zapłaty niespłaconej pożyczki od nabywcy wierzytelności- Horyzont Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Zamknięty? Co zrobić w takiej sytuacji i przede wszystkim- komu zapłacić? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Czym jest cesja wierzytelności?

Cesja wierzytelności oznacza przeniesienie uprawnień przysługujących dotychczasowemu wierzycielowi na nabywcę wierzytelności, na podstawie umowy cesji. Strony takiego dokumentu to cedent, czyli wierzyciel oraz cesjonariusz — nabywca wierzytelności, zaś przedmiotem umowy jest każda zbywalna wierzytelność, która przed dniem podpisania umowy cesji nie przysługiwała osobie trzeciej względem dłużnika. Przedmiotem umowy cesji może być każda wierzytelność, o ile przelew jest możliwy na mocy prawa. Można przelać także wierzytelność przedawnioną, o ile nie wynika ona ze zobowiązania z wadą nieważności. W tym wypadku Alior Bank jest wierzycielem pierwotnymi, natomiast Horyzont NS FIZ nabył wierzytelność i jest zatem wierzycielem wtórnym. Więcej na temat cesji wierzytelności znajdziesz tu: http://dluznikmaprawo.pl/zawiadomienie-o-cesji-wierzytelnosci-wazna-sprawa/

Co zrobić, jeśli Alior Bank dokonał cesji na rzecz Horyzont NS FIZ?

W pierwszej kolejności, o ile sprawa prowadzona jest prowadzona przez komornika sądowego, Alior Bank winien poinformować komornika sądowego o dokonanej cesji wierzytelności. Z praktyki natomiast wiemy, że tego nie robi i nadal prowadzi postępowanie egzekucyjne na swoją rzecz. Drugi zaś podmiot, który zakupił dług – Horyzont – wysyła pisma i dzwoni z żądaniem zapłaty tego samego długu!

W takim wypadku musimy reagować. Nie można dopuścić do faktu, aby dwa podmioty żądały spłaty tego samego długu!

Nie zachęcamy do zwlekania, bowiem etap sądowy jest niezbędny w tego typu sprawach. Bank nie kwapi się do tego, aby samodzielnie zamknąć egzekucję, bo niby dlaczego. W końcu otrzymują nadal środki pieniężne.

Aby pomóc w takiej sprawie wystarczy przesłać nam zawiadomienie o cesji wierzytelności oraz zaświadczenie o wpłatach na rzecz Alior Bank S.A. uzyskane od komornika (bądź jakikolwiek inny dokument od komornika, abyśmy wiedzieli jaki komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne). Wówczas zabieramy się do pracy.

Podsumowując, w walce z firmami windykacyjnymi, nie jesteś sam/a.
Jeśli otrzymałeś/aś takie zawiadomienie o cesji wierzytelności na rzecz nowego podmiotu, a komornik nadal prowadzi egzekucje na rzecz poprzednika i nie wiesz co robić, skontaktuj się z nami, a pomożemy.
Nasza pomoc jest bezpłatna dla naszych Klientów. Aby skorzystać z naszej pomocy, wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie bądź przesłać dokumenty pocztą mailową, bądź tradycyjną.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy.

Sprawdź także:

dłużnik ma prawo linia
blank
Krajowy Rejestr Zadłużonych – pytania i odpowiedzi

24 listopada 2021

Krajowy Rejestr Zadłużonych to nowy rejestr, który ma niedługo rozpocząć swoją działalność. Czym w ogóle […]

Zobacz więcej
blank
Unieważnienie umowy kredytowej czy odfrankowanie, co wybrać?

22 września 2021

Przełom lat dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych był okresem spod znaku franka szwajcarskiego. Banki rywalizowały w […]

Zobacz więcej
blank
Pomoc dla Frankowiczów

14 września 2021

Drodzy Klienci,w związku z licznymi zapytaniami w zakresie „kredytów frankowych”, poniżej krótka informacja, w czym […]

Zobacz więcej